András,
Azt azért megkérdezném hogy a 10 éves ciklusokat és a négy éveseket hogy kell érteni ? Mikor kezdődik és mikor végződik egyik és a másik?
Mert a 4 évesnél egyértelmüen a választási hatás van, de 2002-ben nem volt és 10 éves ciklus se ért véget. Ki tudnád ezt bövebben fejteni, akár megadva a ciklusok konkrét kezdetét végét ?
spade | 12.13.05 - 8:20 pm | #
--------------------------------------------
A 4 éves ciklus azt mondja, hogy a választás után 2 évig gyengébb a piac teljesítménye, majd a választási ciklus utolsó 2 évében erős. Tehát a mélypont a választási ciklus közepén van általában. Ez volt 2002-ben. Ugyanilyen mélypont várható 2006-ban.
A 10 éves ciklus 2007 végére jósolja a következő mélypontot. A mélypont nem jelent definició szerint bezuhanást, inkább egy bullos időszak kezdetét. Ezt azért hangsúlyozom, nehogy valaki azt gondolja, itt állunk 2 egymás utáni crash év előtt. A könyvből olyasmit vettem ki egyébként, hogy a 10 éves ciklus megbízhatóbb, mint a 4 éves, ezért Williams 2006-ra bull piacot vár.
A ciklusokkal kapcsolatban a legfontosabb, hogy csak mélypont-csúcspont KERESÉSÉRE célszerű használni, nem alapvető kereskedési szabályként. Ez utóbbira nem elég megbízhatóak.
A konkrét ciklusok így néznek ki:
10 éves
4 éves
A 4 éves ciklus a választási időszakokkal
Éven belüli
- import:
2010. 02. 04. 20:52
Figyelem: az immáron megszűnt freeblogról megmentett és újra publikált aranyláz posztok semmilyen formában sem képezik az én tulajdonom, és az abban foglaltakért semmilyen felelőséget sem vállalok. Ha a szerzőnek (András) kifogása merül fel az újbóli publikálást illetően, kérem, kommentben vagy üzenetben keressen meg.
Spade' Csodálkoznál, hogy milyen egyszerűen lehet keresni, ha fegyelmezett vagy.
buxer | 12.14.05 - 8:41 pm | #
Buxi,
Nemtom mit értesz fegyelmezettség alatt. De azért András is félreértelmezte az egyszerüséget, mert Lafrry stratégiája nem egyszerü hanem qrva bonyolult, legfeljebb csak egyszerüen hangzik....de hatalmas tudás kell hogy valaki megcsinálja...
"
A másik ok, a nyereség emelkedése. Ez előbb, vagy utóbb az árfolyam emelkedéséhez vezet. Tehát a legfontosabb részvényvásárlási kritérium az emelkedő nyereség"
Hát bakker mondd meg hogy emelkedik-e a nyereség, mert hogy mi van a főcimekben az lof@sz meg kell nézni a mérleget eredménykimutatá
st stb. mert az ENRONNAK is folyamatosan emelkedett a nyeresége...
spade | 12.14.05 - 10:31 pm | #
Az Enron EPS folyamatosan csökkent a crash előtt. Csak tényszerűen, Spade.
Egyébként nyilván nincs 100%-os módszer, és valaki minél több munkát tesz a dologba, annál több jön ki belőle. Tehát senkit nem beszélek le az eredménykimutatás alaposabb vizsgálatáról, mégis Buxerrel értek inkább egyet, a fegyelmezettség sokkal többet számít, mint a negyedéves jelentések olvasgatása.
andrás | 12.14.05 - 11:25 pm | #
Na de barátaim,
áruljátok már el mit értetek fegyelmezettség alatt ? Nem hiszem hogy ezt nekem kell mondanotok aki a pénzfeldobásos pozinyitásról és az MM-ről mint szigorúan betartandó startégiáról irkál..?????
Vagy nem olvastok ?
Nem azt irtam h a crash elött közvetlenül emelkedett hanem elötte, és valóban csökkent, de azért ebből nem következett azaz nem ebből következett a kress!?!?
Azaz azt akartam irni hogy elötte nyilván azért emelkedett mert umbuldáltak tehát az EPS növekedés nem volt valós, na ezt qrva nehezen sütöd ki az tuti...
spade | 12.15.05 - 4:50 pm | #