Gyuri bácsi megszólalt:

Más országok és régiók hasonló folyamatokon mentek keresztül. A latin-amerikai országok elvesztették az 1982-t követő évtizedet, a japán gazdaság immáron negyed évszázada stagnál, ám mindkettő túlélte ezt az időszakot. Az Európai Unió azonban nem egy egyszerű országcsoport vagy egyetlen ország, ezért nem valószínű, hogy kibírna egy ilyen periódust. Az adósságcsapda a még be sem fejezett politikai unió szétrombolásával fenyeget.

Soros úgy véli, hogy az eurózóna döntéshozói egy nem működő mechanizmust próbálnak életben tartani, ami csak rontja a helyzetet. Mostanra átláthatatlan körülmények alakultak ki, ezért ahhoz is további intézkedésekre van szükség, hogy kitisztuljon a kép. Emellett új módszereket tart szükségesnek a pénzpiacok belső instabilitásának kezelésére.

A sokak által befektetési gurunak tartott üzletember nem kímélte az új fiskális uniót sem. Szerinte a paktumot módosítani kellene: különbséget kellene tenni az adósság eltérő fajtái között. Elfogadhatónak kellene minősíteni a befektetések miatt keletkező tartozásokat, szemben a szimpla kiadásokat finanszírozó hitelfelvétellel.

Bár a Bundesbank valószínűleg soha nem menne bele az ilyen javaslatok elfogadásába, ám ettől még foglalkozni kellene ezekkel, mert Európa jövőjének meghatározása mégiscsak a német központi bank kompetenciája felett áll.

A bejegyzés trackback címe:

https://vilagbagoly.blog.hu/api/trackback/id/tr774389261

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása